Ubezpieczenie wakacyjne a oferty biura podróży


Lista spraw ”do załatwienia” przed wyjazdem wakacyjnym ma kilka newralgicznie ważnych pozycji, o których należy pamiętać i na których warto dobrze się skupić. Oczywiście pośród nich przoduje sam wybór miejsca podróży, bo przecież spędzimy tam kilka dni, a może nawet więcej. O ile nie jedziemy samochodem kempingowym lub nie wieziemy ze sobą namiotu przyda się jeszcze odpowiednia baza noclegowa. Kiedy i to mamy odhaczone pora na decyzję, czy kwestię zwiedzania zostawiamy spontaniczności członków wycieczki, czy może warto by było zrobić chociażby jakiś plan lub spis ciekawszych lokalnych atrakcji, które nas interesują. Jeszcze tylko spakować walizki, przygotować samochód lub kupić bilety na pociąg, autokar, czy samolot i już w zasadzie można ruszać prawda?

Czy o czymś zapomnieliśmy?

Jeśli macie wrażenie, że o czymś zapomnieliście to oczywiście macie rację, gdyż jak na razie nie było mowy o ubezpieczeniu na czas podróży – lepiej o nim nie zapomnieć, zwłaszcza, jeśli wakacje, czy wyjazd spędzimy za granicą naszego kraju. Wielu może jednak zapytać po co tyle zachodu i dodatkowe koszty? Polisa nie jest po to by usprawiedliwiać lekkomyślność podczas podróży, ale by chronić, gdyby zdarzyło się podczas niej coś nieprzewidzianego, jak wypadek, choroba lub konieczność nagłego powrotu do domu bez zamartwiania się o dodatkowe koszty takiej zmiany planów. Na szczęście korzystając z ofert biura podróży takie ubezpieczenie mamy wliczone w cenę, dlatego nie musimy się martwić. Jeśli oferta wycieczki jest profesjonalnie przygotowana to również ubezpieczenie turystyczne zagwarantuje nam odpowiedni poziom satysfakcji i bezpieczeństwa w razie nieprzewidzianych wydarzeń.

Cechy dobrego ubezpieczenia

Ofert ubezpieczenia podróżnego jest bardzo dużo, dlatego warto sobie zdać sprawę, że nie każda z tego typu polis będzie równie użyteczna, a niektóre okażą się nawet mało przydatne. Kiedy podczas wyjazdu dzieje się coś niedobrego i mamy odpowiednie ubezpieczenie cieszymy się z własnej przezorności. Stawki wykupienia go nie są wysokie, a mogą wiele ułatwić, jak chociażby pomoc medyczna za granicą, za którą opłatę bierze na siebie w takim wypadku Ubezpieczyciel. Decydując się na wykupienie wakacji z biurem podróży warto zatem zapytać obsługującą nas osobę o szczegóły ubezpieczenia, które wpisane są w koszty wycieczki. Najczęściej są one bardzo zadowalające, ale taka wiedza może nas dodatkowo uspokoić i dać pogląd na wiarygodność danej firmy organizującej nam urlop. Warto by:
– ubezpieczenie uzależnione było w głównej mierze od zagrożeń wynikających ze sposobu spędzania wolnego czasu podczas wyjazdu,
– polisa oferowana przez biuro podróży dawała kompleksową ochronę życia i zdrowia w razie wypadku (pobyt szpitalu, transport medyczny, kwota maksymalna pokrywana przez Ubezpieczyciela itp.),
– zagwarantowane były w ubezpieczeniu odpowiednio wysokie kwoty pomocy, gwarantujące nam bezpłatną opiekę w razie wypadku,
– polisa zapewniała pełen zwrot kosztów leczenia i transportu,
– ubezpieczenie obejmowało ochronę bagażu (opcja ta jest dodatkowa, ale przydatna),
– oferta zawierała ubezpieczenie OC (następstwa wypadków są nieprzewidywalne, a tym sposobem zabezpieczamy naszą rodzinę oraz siebie jeśli z naszej winy ucierpi inna osoba lub mienie).


Różnice w doborze ubezpieczenia

Uzależnienie ubezpieczenia od formy aktywności podczas wyjazdu ma ogromne znaczenie, gdyż zapewnia lepszą i indywidualnie przystosowaną ochronę w sytuacjach nieprzewidzianych związanych z formą spędzania wolnego czasu i wypoczynku. Jeżdżąc po Europie i zwiedzając zabytki nie przydadzą się nam zapewne opcje, którymi z kolei będą zainteresowani ludzie uprawiający sporty ekstremalne lub planujące podróż do bardziej egzotycznych krajów. Usługi medyczne kosztują i nawet jeśli zdarzenie nie będzie zbyt groźne to może okazać się, że uchronią nas przed rachunkiem rujnującym budżet domowy rzędu kilku lub kilkunastu tysięcy złotych. Biura podróży doskonale zdają sobie z tego sprawę, dlatego jest to jeden ze sposobów na weryfikację ich rzetelności w konstruowaniu ofert wyjazdowych. Chyba nikt nie chciał by spędzać wakacji martwiąc się, czy po urlopie nie zostanie bankrutem, bo zachoruje na tropikalną chorobę lub złamie nogę podczas pieszej wycieczki. Niezapomniane wrażenia w mig ulotnią się z takich wakacji, dlatego jeśli nie dla siebie, zróbmy to dla rodziny i poszukajmy takiej gotowej oferty wakacyjnej, która oprócz pięknych zabytków, ciekawych atrakcji fakultatywnych, dobrego wyżywienia i komfortowego noclegu da nam również kompleksowe ubezpieczenie turystyczne.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *