Nowoczesne autokary – co mogą zaoferować turystom?


Wycieczki autokarem są wciąż bardzo popularne pomimo tego, że dostępne są nam często o wiele szybsze środki lokomocji, jak np. samolot. Dlaczego tak jest? Zapewne głównie ze względu na cenę, która potrafi bardzo mile zaskoczyć. Rozłożenie kosztu przejazdu autokarem na ok. 50 osób daje wręcz minimalny koszt – biura podróży mogą więc zaoferować swoim klientom dzięki temu wyższy standard hotelu we wciąż bardzo okazyjnej cenie. Opcja ta pojawia się często nie tylko przy podróżach zajmujących zaledwie kilka godzin, ale również jako wariant przewozu na o wiele dłuższe trasy, jak wycieczki autokarowe do Bułgarii, Albanii, Chorwacji, czy też Grecji. Jak nietrudno się domyślić przy takich odległościach zapewnienie komfortu pasażerów jest niezwykle istotne, gdyż całe przedsięwzięcie to kilkanaście godzin podróży. Nic więc dziwnego, że inwestuje się w nowoczesne autokary, które mogą zaoferować swoim pasażerom… – właściwie to czego można się po nich spodziewać?

Klasa LUX

Nie tylko stylistyka i wyposażenie samochodów osobowych ulega dynamicznym zmianom. Wiele marek motoryzacyjnych posiada swoją własną linię autokarową, uczestniczy w targach branżowych i ciągle rozwija standardy podróży, jakie może zaoferować pasażerom i firmom, które wybiorą wynajem lub zakup ich propozycji. Nowoczesne modele tego typu podzielone są na, jak nie trudno się domyślić, kilka klas. Przewozy międzynarodowe to jednak wielka odpowiedzialność, dlatego każde szanujące się biuro podróży wybiera egzemplarze reprezentujące kategorię LUX. Z czym to się wiąże? Mówiąc krótko, chodzi tu o modele posiadające takie niezbędne do kilkunastogodzinnej podróży udogodnienia, jak:
– system klimatyzacji pojazdu,
– komfortowa toaleta,
– barek z napojami.
Elementy te to podstawa i najczęstsze punkty wspólne oferty tej klasy – zdroworozsądkowe rozwiązanie zarówno dla pasażera, jak i biura podróży, które chce mu zapewnić optymalną temperaturę, dostęp do toalety oraz możliwość ugaszenia pragnienia – to jednak nie koniec udogodnień nowoczesnych modeli autokarów.

Pełen komfort podróży

Wyobraź sobie, że wsiadasz właśnie do autokaru, który ma zawieźć cię na upragniony, prawie dwutygodniowy wypoczynek. Kierunek: Albania. Orientacyjny czas podróżny: ponad 24 godziny. Jadąc nowoczesnym autokarem możesz liczyć między innymi na to, że czas ten umila ci takie dodatki i udogodnienia, jak:
– odtwarzacz DVD i przynajmniej dwa ekrany LCD dla pasażerów,
– komfortowe, szerkie fotele, regulowane w kilku płaszczyznach,
– bar z przekąskami (szybkie i smaczne zwalczenie głodu w nawet najdłuższej podróży),
– internet bezprzewodowy WiFi,
– indywidualny nawiew oraz oświetlenie,
– większe niż zwykle luki bagażowe.

Czy warto podróżować autokarem?

Decyzję o podróży tym konkretnym środkiem transportu każdy musi podjąć indywidualnie. Warto z tego względu mieć świadomość wszystkich wad i zalet, jakie oferują międzynarodowe wycieczki autokarowe. Dla niektórych priorytetem będzie niska cena, dla innych czas podróży. Więcej na ten temat możecie przeczytać w jednym z naszych wcześniejszych wpisów (link tutaj). Nie zapomnijcie więc sprawdzić, jakiej klasy autokarem i z jakim wyposażeniem wybrane biuro turystyczne proponuje wam podróż, która ma trwać wiele godzin. Bardzo często od komfortu przejazdu może zależeć wasza satysfakcja z całej wycieczki – nie warto przecież rozpamiętywać trudów podróży, kiedy siedzi się nad malowniczym brzegiem Chorwacji lub je jeden z bułgarskich specjałów kulinarnych.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *