Co wiemy o hotelach: Pensjonat Jelena/Crvena w Rafailovici (Czarnogóra)


Piaszczyste plaże, czyste i przyjemnie chłodzące skórę morze, ciepły klimat i malownicze otoczenie – jadąc na wybrzeże Czarnogóry można zaznać tego wszystkiego i wiele innych przyjemności. Jest to miejsce, gdzie ukształtowanie terenu bardzo płynnie przechodzi od łagodnego brzegu, aż po górzyste krajobrazy, dlatego większość miejscowości, jakie się tu znajdują, oferuje właśnie takie otoczenie. W połączeniu z wąskimi i kolorowymi uliczkami oraz stopniowym zwiększaniem się wysokości, na której znajdują się tu pensjonaty i hotele, niemal każda turystyczna lokalizacja wydaje się być bajkowym zakątkiem, gdzie można znaleźć odpowiednią dawkę relaksu. Jedną z nich jest natomiast Rafailovici oraz Pensjonat Jelena/Crvena. Dlaczego warto wybrać akurat to miejsce? Już śpieszymy z odpowiedzią i wszelkimi informacjami.


Co wiemy o Rafailovici?

Nim jednak opowiemy wam o samym pensjonacie Jelena, który naszym zdaniem wart jest uwagi ze względu na stosunek jakości do ceny i warunki, jakie oferuje swoim gościom, poświęcimy kilka słów samej miejscowości, w której się on znajduje. Miasteczko zwane Rafailovici zajmuje niewielki obszar wybrzeża nad Morzem Adriatyckim. Niedaleko niego znajduje się Budva, czyli miasto, które stanowi główny kurort Czarnogóry i jest niezwykle popularne, zwłaszcza wśród turystów z Serbii i Europy Południowej. Poza sezonem w Rafailovici panuje ponoć bardzo duża swoboda, jednak w miesiącach wakacyjnych miasteczko to potrafi gościć u siebie nawet kilka tysięcy urlopowiczów. W bliskim sąsiedztwie morza znajduje się tu wiele hoteli, restauracji i pensjonatów, dlatego każdy człowiek wypoczywający w tym miejscu może w pełni skupić się na relaksie – chyba, że jest zainteresowany zwiedzaniem, gdyż wówczas znajdzie tu całą masę ofert na wycieczki fakultatywne. Na pewno zjecie tu też coś dobrego – zarówno jeśli chodzi o lokalne specjały, jak i bardziej popularne dania, jak pizza. Około kilometra od plaży zaczynają się tu bardzo strome góry, co zapewnia niesamowity widok podczas kąpieli w Adriatyku, ale też wyjaśnia, dlaczego pomimo bardzo wąskich uliczek pełno tu samochodów terenowych. Wręcz idealna baza wypadowa pieszych wycieczek lub też miejsce, gdzie przez wiele dni nie ma się poczucia, że coś się traci leniąc się tylko na plaży.


Pensjonat Jelena/Crvena

A oto propozycja, która wśród wielu innych w Rafailovici odznacza się jednym z lepszych stosunków jakości do ceny noclegu. Zacznijmy może od odległości do plaży, która wynosi zaledwie 2 min – możliwe, że otrzymując pokój na wyższej kondygnacji dłużej będziecie schodzić po schodach niż poświęcicie na dotarcie na tutejszą, piaszczystą i szeroką plażę. Taka bliskość Morza Adriatyckiego oznacza również, że wyglądając przez okno można tu liczyć na wspaniałe widoki, każdego wieczora i poranka (dnie spędzicie na pewno poza swoim pokojem, gdyż trudno oprzeć się urokowi tego miasteczka i panującej w nim atmosferze). Poza tym goście Pensjonatu Jelena/Crvena w Rafailovici mogą liczyć również na takie udogodnienia, jak:
– pokoje dla dwóch lub trzech osób (każdy z prywatna łazienką),
– pokoje z balkonami, klimatyzacją i własną lodówką,
– bezprzewodowy czajnik do użytku ogólnego,
– darmowy dostęp do sieci WiFi,
– smaczne wyżywienie (śniadania podawane w formie bufetu i obiadokolacje),
– plaża, która liczy sobie aż 2,5 kilometra długości.

Dlaczego jeszcze warto?

Pensjonat, jakość wypoczynku oraz bliskość plaży to jedno. Czym innym jest jednak spędzić w takim miejscu kilka lub nawet kilkanaście dni i być zadowolonym z każdego kolejnego poranka, który może przynieść bardzo przyjemne chwile. Jelena/Crvena znajduje się w miejscowości, do której warto pojechać, chociażby ze względu na liczne i różnorodne restauracje wokoło, ale nie tylko, gdyż:
– niedaleko znajduje się stara wioska rybacka Sveti Stefan , którą dziś przerobiono na luksusowy kompleks wypoczynkowy,
– odbywają się tu liczne pokazy artystyczne oraz przedstawienia teatralne (np. w Budva Citadel),
– znajdują się tu liczne ciekawostki architektoniczne (związane między innymi z tutejszymi budowlami sakralnymi),
– można zwiedzić tu ruiny Mogren Fort,
– górzyste tereny zachęcają wręcz do pieszych wycieczek (nocując zatem w Rafailovici w pensjonacie Jelena/Crvena każdy turysta ma również szansę na aktywny wypoczynek).


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *